Jaunākās paaudzes zobu iztaisnošana bez breketēm

Zobu regulācija ar Ordoline ortodontiskajām kapēm pieejama pie Veites zobārstniecības kabineta speciālistiem! 🦷 👏🏼  Pirmā konsultācija 1-2 nedēļu laikā. Pieraksts šeit.

Zobu iztaisnošanas kapes ir pierādījušas savu efektivitāti ne tikai vieglākos estētiskas zobu iztaisnošanas gadījumos, bet arī sarežģītās sakodiena koriģēšanas situācijās. Ar kapēm tiek likvidētas spraugas starp zobiem, iztaisnoti saspiestie zobi, salabots sakodiens.

Zobu iztaisnošanai nav vecuma ierobežojuma. Galvenais nosacījums – būt motivētam un pastāvīgi nēsāt kapes 22 stundas diennaktī.

 • kapes ir maz pamanāmas;
 • mazāk sāp;
 • īsāks ārstēšanas laiks;
 • labāk prognozējami rezultāti (digitālā plānošana);
 • mazāk vizīšu pie ārsta;
 • ērti pat dzīvojot ārzemēs;
 • ērti ēst un tīrīt zobus;
 • neizraisa alerģiju.

Kā tas notiek?

Tiek sagatavots individuāls ārstēšanas plāns. Pacients vēl pirms ārstēšanas uzsākšanas digitālā vizualizācijā var apskatīt, kā katra kape mainīs zobu stāvokli un kāds būs galarezultāts. Pēc zobu nospiedumiem tiek izgatavots nepieciešamais kapju skaits, kuras pacients noteiktā secībā maina ik pēc 10-14 dienām, kamēr tiek sasniegts plānotais rezultāts.

Ārstēšana ar maz pamanāmajām kapēm ir piemērota gandrīz visos gadījumos – tiek likvidētas spraugas starp zobiem, iztaisnoti saspiestie zobi, koriģēts sakodiens.

Ārstēšanās process un ilgums

 1. Piesakies uz konsultāciju pie ārsta.
 2. Konsultācijas laikā ārsts veiks nepieciešamos izmeklējumus (zobu nospiedumu vai skenējumu, sejas un zobu fotogrāfijas, rentgenu), lai varētu sagatavot ārstēšanas plānu.
 3. Nākamajā vizītē digitālajā vizualizācijā apskatīsiet plānoto galarezultātu un uzzināsiet ārstēšanas ilgumu.
 4. Jums tiks izgatavots individuāls kapju komplekts. Ārsts izskaidros kā pareizi kapes lietot.
 5. Kapes patstāvīgi mainīsi ik pēc 10-14 dienām. Vidēji reizi 2-3 mēnešos apmeklēsi savu ārstu, lai pārliecinātos, ka ārstēšana norit pēc plāna.
 6. Rezultātu varēsi izbaudīt pēc aptuveni 8-18 mēnešiem (atkarībā no individuālā gadījuma).

Kāpēc izvēlēties Ordoline kapes?

Zobu iztaisnošana ar Ordoline kapēm ir precīza un droša. Ārstēšanas plānu gatavo augsti kvalificētu speciālistu komanda: jūsu ārstējošais zobārsts, Ordoline ortodonts un zobu tehniķis.

Digitālā plānošana ļauj precīzi paredzēt ne tikai zobu stāvokli, bet arī zobu sakņu pozīciju ārstēšanas gaitā. Ārstēšanas efektivitāti nodrošina arī tas, ka ārstēšanas plāns tiek ieprogrammēts datorsistēmā no pirmā līdz pēdējam solim, un visas ārstēšanas laikā tiek kontrolēts, lai process noritētu pēc plāna.

Cenas

Zobu iztaisnošanas izmaksas un ārstēšanas laiks ir atkarīgs no katra individuālā gadījuma sarežģītības un nepieciešamo kapju skaita. Precīzas ārstēšanas izmaksas uzzināsi pēc nepieciešamo izmeklējumu veikšanas un analīzes (sejas un zobu fotogrāfijas, zobu nospiedums vai skenējums, rentgens). Cena sākot no 1200 eur. Skatīt cenrādi.

Biežāk uzdotie jautājumi

Ar ko zobu kapes atšķiras no tradicionālajām breketēm?

Kapes ir plānas un caurspīdīgas, tādēļ ir maz pamanāmas uz zobiem. Tās var izņemt ēšanas laikā, tāpēc tām nav nepieciešama īpaša kopšana. Atšķiras arī ārstēšanas plānošana: ar digitālo tehnoloģiju palīdzību ārstēšana ar kapju sistēmu tiek saplānota pirmās vizītes laikā, nevis pamazām ārstēšanas gaitā, kā tas notiek, taisnojot zobus ar breketēm.

Kā darbojas kapes?

Noteiktā secībā tiek nēsātas individuāli izgatavotas kapes. Mehāniski spiežot, zobi pakāpeniski tiek virzīti pareizajā stāvoklī, un tiek veidots pareizs sakodiens.

Vai ārstēšanai pietiek tikai ar ortodontiskajām kapēm?

Taisnojot zobus ar kapēm, var būt nepieciešami papildu līdzekļi: starpzobu izslīpēšana, pie zoba pielīmējamas “pogas”, elastīgās gumijas, skeleta balsts, kas paredzēts plānoto zobu kustību nodrošināšanai.

Kā nēsāt?

Kapes ir jānēsā 22 stundas diennaktī un jāmaina ik pēc 14 dienām. Kapes jāņem nost, sākot no aizmugurējiem zobiem, bet jāliek iekšā – sākot no priekšējiem. Uzliekot kapes, vajadzētu pārbaudīt, vai tās labi piekļaujas zobiem. Kapes jāglabā īpašā kastītē un jāsargā no dzīvniekiem.

Kas vēl man būtu jāzin?

Ar kapēm nav ieteicams smēķēt, nedrīkst ēst un dzert karstus dzērienus.

Vai zobu regulācija ar kapēm ir piemērota arī bērniem?

Ārstēšanu ar kapēm var sākt tad, kad pacientam jau ir visi pastāvīgie zobi.

Kā šī sistēma var palīdzēt kopējam ārstēšanas plānam?

Kapju sistēma būtiski atvieglo ārstēšanu, ja tiek plānots aizvietot trūkstošus zobus ar implantiem: jau sākumā var novērtēt, cik implantus vajadzēs, kad varēs implantēt un veikt ārstēšanu prognozēti.


Avots: www.ordoline.lv.

Patika šis raksts? Padalies!

0 komentāri “Jaunākās paaudzes zobu iztaisnošana bez breketēm

Komentēt