Kopā ar speciālistu iespējams izvēlēties piemērotāko implantu sistēmu atbilstoši konkrētam gadījumam, pacientu vēlmēm un finansiālajām iespējām. Cenrādis šeit.

Zobu implanti

Uzticieties zinošiem speciālistiem

Mūsu klīnikā zobu implantāciju veic ķirurgi un augsta līmeņa implantācijas speciālisti, kas savas prasmes un zināšanas regulāri papildina starptautiska līmeņa mācībās. Spējam sniegt palīdzību pat ļoti sarežģītos gadījumos, kuros citi ārsti palīdzību atsaka. Mēs izmantojam mūsdienīgas, pārbaudītas ķirurģiskas metodes, jaunāko aprīkojumu, augstākās kvalitātes materiālus un pārbaudītas implantu sistēmas – izmantojam pasaulē atzītākos implantu ražotāja Straumann un Neodent implantus.

Implants kā savs zobs

Zobu implanti ir labākais risinājums viena vai vairāku trūkstošu zobu aizvietošanai. Zobu implanti patstāvīgi un estētiski aizvieto tos zobus, kas ir zaudēti vai neatgriezeniski bojāti. Ar implanta palīdzību var izvairīties no problēmām un atjaunot skaistu sejas ovālu, saglabāt dabīgajiem zobiem piemītošo estētisko izskatu un funkcionalitāti!

Zemāk lasiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.

Biežāk uzdotie jautājumi

Kas ir zoba implants?

Zoba implants ir zoba saknes aizvietotājs, izgatavots no īpaši izturīga, viegla un bioloģiski saderīga materiāla (titāna, cirkonija vai to sakausējuma). Implants izskatās pēc nelielas skrūvītes, kuru ķirurģiski ievieto žokļa kaulā un pēc tam pie tā tiek piestiprināts mākslīgais zoba kronītis.

Zoba implants cilvēkam pirmo reizi tika ievietots tālajā 1967. gadā. Kopš tā laika implantoloģija ir attīstījusies tik tālu, ka mūsdienās zobu atjaunošanas procedūra, izmantojot implantus, katru gadu tiek veikta vairāk kā 10 miljoniem cilvēku visā pasaulē. Jau 20 gadus zobu implantoloģija ir pieejama arī Latvijā. Katru gadu šeit tiek ievietoti apmēram 15 tūkstoši zobu implantu.

Kādēļ zaudēts zobs ir jāatjauno pēc iespējas ātrāk?

Pēc viena vai vairāku zobu zaudēšanas ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk tos aizstāt ar zobu implantiem. Ārstēšanu atliekot, organismā nenovēršami sāksies nevēlami procesi:

 • Nesaņemot ierasto slodzi, žokļa kauls zaudētā zoba vietā sāks izzust. Tā rezultātā var mainīties sejas forma, cilvēks pāragri novecos. Uz zaudētā zoba pusi sāks sasvērties blakus esošie zobi. Starp zobiem izveidosies neglīta sprauga, kas ietekmēs jūsu smaidu, apgrūtinās zobu tīrīšanu un radīs nevajadzīgu diskomfortu. Atkailinātās zobu saknes ievērojami palielina saslimšanas risku ar periodonta slimībām.
 • Izmainīsies sakodiens. Ar nepareizu sakodienu ēdienu būs grūtāk sakošļāt, kā arī var rasties galvassāpes.

Papildus ir jāņem vērā arī finansiālais aspekts, kas nozīmē, ka jo ātrāk zoba aizvietošana notiks, jo mazākas izmaksas tas prasīs, sekojošu iemeslu dēļ:

 • žokļa kaula zuduma gadījumā nāksies veikt kaula pieaudzēšanu (kaula augmentācija), kas ir sarežģīts, laikietilpīgs un dārgs process;
 • lai atbrīvotu vietu plānotajam zoba kronim, būs jāveic ortodontiskā ārstēšana – jāatjauno to dabīgo zobu pozīcija, kuri tukšās vietas dēļ ir pārvietojušies, kas arī ir laikietilpīgs un salīdzinoši dārgs process.

Kāpēc izvēlēties implantu?

Zobu implantus jutīsiet tieši tāpat kā savus zobus. Tie izskatīsies tikpat dabīgi – dodot Jums pārliecību smaidīt biežāk. Veselie blakus zobi netiks bojāti, un tiks saglabāta audu un kaulu struktūra, nodrošinot labu sejas balstu. Mūsu zobu implanti ir drošs risinājums un piemērots jebkuram vecumam!

Zobu implantiem ir vairākas priekšrocības:

Estētika – estētiski tie izskatīsies un atradīsies smaganās tāpat kā dabīgie zobi.
Trūkstoši zobi – ja Jums trūkst viens vai vairāki zobi, zobu implanti ir labākais aizvietošanas veids.
Nebojā atlikušos zobus – atšķirībā no tiltiem vai protēzēm, zobu implantiem nav nepieciešams citu zobu atbalsts.
Novērš kaulu zudumu – zobu implanta ievietošana kaulā novērsīs kaula saraušanos, tāpēc tiks saglabāts sejas atbalsts un struktūra.
Paildzina atlikušo zobu mūžu – zobu implanti pasargā atlikušos zobus no pārslodzes (izlīdzinot košļājamo slodzi) un aptur zobu migrēšanu, šķiebšanos un izvilkšanos.
Pastāvīgi jeb fiksēti – zobu implanti ir fiksēti mutē un nav jāizņem kā protēzes.
Vairs nekādas plombēšanas vai jutīguma – zobu implanti nekad nebūs jāplombē vai jāārstē to sakņu kanāli, un tie nekad nebūs jutīgi.

Kāpēc implants nevis "tiltiņš"?

Tiltveida zobu protēze jeb „tiltiņš” ir mākslīgu zobu kronīšu savienojums, kas tiek uzlikts uz blakus esošiem zobiem. Lai gan daudzus gadu desmitus šis zobu ārstēšanas veids ir bijis vispopulārākais, tam ir vairāki būtiski trūkumi.

Lielāka zobu slimību varbūtība. Ārstēšana ar „tiltiņu” vienmēr palielina risku saslimt ar zobu slimībām, jo: lai „tiltiņu” piestiprinātu, veselie blakus esošie zobi ir jāslīpē, un tas ievērojami samazina to izturību; zem „tiltiņa” uzkrājas grūti iztīrāmas ēdiena atliekas – tā ir ideāla vide kariesa attīstībai.

Tehniski sarežģīta ārstēšana.Ar „tiltiņa” palīdzību ir grūti kvalitatīvi atjaunot vairākus zaudētus zobus.

Pagaidu risinājums.„Tiltiņš” ir samērā primitīvs ārstēšanas veids. Pacientam ātrāk vai vēlāk tas būs jāmaina. Ļoti iespējams, ka iepriekšējie atbalsta zobi vairs nederēs, tie būs jāizrauj, jāslīpē citi zobi un, protams, par to visu vajadzēs atkārtoti maksāt. No visiem šiem trūkumiem ir iespējams izvairīties, izvēloties ievērojami progresīvāku zaudēto zobu atjaunošanas veidu – zobu implantāciju.

Kā tiek veikta zobu implantācija?

Zobu implanti ir piemēroti visiem pieaugušajiem pacientiem. Tā ir viena no uzticamākajām ārstēšanas metodēm medicīnā. Šveices implantu ražotāja Straumann 2012.gadā veiktais pētījums apliecina, ka veiksmīga implantācijas procedūra 10 gadu retrospektīvajā periodā ir bijusi 97% analizēto pacientu.*
*(https://www.straumann.com/content/dam/media-center/straumann/en/documents/scientific-documentation/whitepaper/Buser%20et%20al.%202012_2.pdf)

Izmeklēšanas un ārsta konsultācijas laikā

 • tiks veikti diagnostiskie izmeklējumi – rentgena uzņēmumi, 3 dimensiju skenēšana, ja nepieciešama, fotografēšana;
 • atbilstoši nepieciešamajai ārstēšanai un Jūsu vēlmēm saskaņots ārstēšanas plāns;
 • nozīmēts implantācijas procedūras datums un laiks.

Implantācijas procedūra:

 • tiek veikta ātri – operācija var ilgt tikai 30 – 60 minūtes;
 • tā ir nesāpīga un tiks veikta, izmantojot vietējo anestēziju;
 • zobu implantācijas laikā, ja nepieciešams, var tikt lietota ar 3 dimensiju tehnoloģijām plānota implantu pozicionēšanas kape, kas ļauj precīzāk izplānot implanta pozīciju;
 • pēc procedūras iespējams neliels, īslaicīgs pietūkums un nelielas sāpes operācijas vietā;
 • pēc procedūras var tikt nozīmēts īss antibiotiku kurss.

Diegu izņemšana

Diegi, kas lietoti brūces aizvēršanai, tiek izņemti pēc nedēļas īsā, iepriekš nozīmētā, nesāpīgā procedūrā.

Dzīšanas laiks

Implanta vieta sadzīst 4 – 12 nedēļās, iepriekš nozīmētā vizītē Jums būs jāierodas pie ārstējošā ārsta uz pārbaudi, kuras laikā tiks veikta implanta atklāšanas procedūra, lai tajā ieskrūvētu īpašu skrūvi – smaganu formētāju, kas 14 dienās izveidos Jūsu smaganā vietu jaunajam zoba kronim*. Pēc procedūras jums tiks nozīmēta vizīte zoba kroņa izveides sākšanai.
*Smaganu formētājs var tikt ievietots arī uzreiz pēc implantācijas, tādējādi samazinot kopējo implantācijas procedūrai nepieciešamo laiku. Šo lēmumu pieņems jūsu ārstējošais ārsts, atbilstoši jūsu medicīniskajām indikācijām.

Zobu kronis

Izgatavot zobu kroni  un pabeigt protezēšanas procesu vienkāršā gadījumā var 2 vizīšu laikā, kur:

 • pirmajā vizītē Jums veiks zoba vietas telpisko nospiedumu un dažādus mērījumus, tos nosūtot zobu tehniskajai laboratorijai, kas, balstoties uz saņemto nospiedumu un citiem ārsta norādījumiem, izgatavos Jums paredzēto zoba kroni;
 • otrajā vizītē Jums izgatavotais kronis tiks pielaikots un, ja viss atbildīs Jūsu un ārsta plānotajam rezultātam, kronis tiks nostiprināts tam paredzētajā vietā

Regulāra kopšana

Zobu implantiem un protezētajiem kroņiem ļoti nozīmīga ir to regulārā kopšana, katru rītu un vakaru tos tīrot ar zobu birstīti, zobu diegu un lielāku protezēšanas darbu gadījumā papildus skalojot ar zobu irigācijas ierīci kā, piemēram, Waterpik, Philips AirFloss, u.c., kā arī vismaz vienu reizi gadā apmeklējot zobu higiēnistu.
Jūsu ārstējošais ārsts noteikti sniegs Jums detalizētus norādījumus jauno zobu implantu un kroņu kopšanā, lai tie Jums ilgstoši kalpotu.

Tūlītējas (Immediate) implantācijas procedūra pēc zoba izraušanas:

Šī ir procedūra, kuras laikā pēc dabīgā zoba izraušanas uzreiz tiek ievietots zobu implants, tādējādi:

 • samazinot implantācijas procedūrai nepieciešamo laiku no 3-6 uz 1-2 mēnešiem, jo nav nepieciešams gaidīt kamēr sadzīst izrautā zoba vieta;
 • samazinot nepieciešamo vizīšu skaitu par 1 vizīti, jo nav nepieciešams 3 mēnešus pēc dabīgā zoba izraušanas ierasties uz zoba implanta ievietošanas procedūru;
 • samazinot kaulaudu bojājumu un esošo smaganu formu.

Lēmumu, par šīs implantācijas procedūras veikšanu pieņems Jūsu ārstējošais ārsts, balstoties uz veiktajiem izmeklējumiem.

Cik izmaksā zobu implants?

Kā veikt pierakstu uz konsultāciju?

Pierakstieties uz konsultāciju zvanot (+371) 2999 7711 vai 63429100 vai tiešsaistē.

Ievērībai! Vispārējai zobārstniecībai (zobu labošanai) un implantu ievietošanai veidojam divas atsevišķas rindas. Lūdzam norādīt reģistratoram, ka piesakaties uz implanta konsultāciju. Līdz ar to uz vizīti pie ķirurga, implantologa iespējams pieteikties salīdzinoši ātri 1-2 nedēļu laikā.

Lai pieteiktos konsultācijai – zvaniet 2999 77 11 vai 634 29100
vai veiciet rezervāciju tiešsaistē

Biežāk uzdotie jautājumi

Zobu implantiem ir vairākas priekšrocības:

Estētika – estētiski tie izskatīsies un atradīsies smaganās tāpat kā dabīgie zobi.
Trūkstoši zobi – ja Jums trūkst viens vai vairāki zobi, zobu implanti ir labākais aizvietošanas veids.
Nebojā atlikušos zobus – atšķirībā no tiltiem vai protēzēm, zobu implantiem nav nepieciešams citu zobu atbalsts.
Novērš kaulu zudumu – zobu implanta ievietošana kaulā novērsīs kaula saraušanos, tāpēc tiks saglabāts sejas atbalsts un struktūra.
Paildzina atlikušo zobu mūžu – zobu implanti pasargā atlikušos zobus no pārslodzes (izlīdzinot košļājamo slodzi) un aptur zobu migrēšanu, šķiebšanos un izvilkšanos.
Pastāvīgi jeb fiksēti – zobu implanti ir fiksēti mutē un nav jāizņem kā protēzes.
Vairs nekādas plombēšanas vai jutīguma – zobu implanti nekad nebūs jāplombē vai jāārstē to sakņu kanāli, un tie nekad nebūs jutīgi.

Zobu implantus jutīsiet tieši tāpat kā savus zobus. Tie izskatīsies tikpat dabīgi – dodot Jums pārliecību smaidīt biežāk. Veselie blakus zobi netiks bojāti, un tiks saglabāta audu un kaulu struktūra, nodrošinot labu sejas balstu. Mūsu zobu implanti ir drošs risinājums un piemērots jebkuram vecumam!